14-Day Consideration Period
Delivered Fully Assembled
Pay Later, Thanks to Klarna
The three-legged designer dining chair Lviv is the perfect choice!
-29% 349,00 Original price was: 349,00. 249,00Current price is: 249,00.
Available on backorder
Pay later or in 3 installments
Are you looking for a dining chair that is not only functional but also makes a statement in your interior? The three-legged design dining chair is the perfect choice! With its contemporary look and high-quality finish, this chair adds a touch of elegance to any dining area.
Why choose our three-legged design dining chair?
Product features:
Color: Oiled natural oak wood with beige boucle fabric
Material: oak wood and boucle fabric
Dimensions (WxDxH): 54x59x75 cm
If the chair doesn't fit, you can return it within 14 days, though costs are associated. Chairs are delivered assembled!
| Depth | 56 cm |
|---|---|
| Height | 75 cm |
| Zitbreedte | 50 cm |
| Seat height | 48 cm |
| Zitdiepte | 55 cm |
| Material | Bouclé fabric, Oak Wood |
| Kleur hout | Natural |
| Kleur stof | light beige |
| Serie | Lviv |
Filters